Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

 

 

Příspěvky

Aktuální ohlášky

/ Rubrika: Aktuality
 
Celý příspěvek

Víkendovka Je to na tobě!

/ Rubrika: Aktuality

Zveme vás na víkendovku s tématem "Je to na tobě!", která se bude konat od 1. do 3. listopadu na Hrádku u Vlašimi. Víkendovka je určena pro děti od 9 do 15 let. Cena 400 Kč. Přihlašování zde nebo u Bětky Vorlové, mail: eliseagle@seznam.cz, tel: 732 566 940.

 
Celý příspěvek

Misijní koláč 2019

/ Rubrika: Aktuality

Papežská misijní díla ve spolupráci s Římskokatolickou farností Vlašim pořádají akci MISIJNÍ KOLÁČ® na záchranu dětí trpících hladem.

Upečte jakýkoli koláč, bábovku, buchtu, tyčinky, sušenky, věnečky či jiné snadno porcovatelné dobroty a přineste v sobotu 19. 10. 2019 mezi 14. a 15. hodinou do farní besídky u kostela sv. Jiljí ve Vlašimi...

 
Celý příspěvek

Vyšlo nové číslo Doteku

/ Rubrika: Aktuality

Říjnové vydání farního časopisu Dotek je ke stažení na stránce časopisu.

 
Celý příspěvek

Přehled hospodaření vlašimské farnosti v r. 2018

/ Rubrika: Aktuality
Celý příspěvek

Prosba televize Noe o podporu

/ Rubrika: Aktuality

Vážení příznivci televize Noe,

finanční prostředky na celé vysílání televize Noe, veškerou výrobu a nákupy pořadů včetně nákladných přenosových tras pocházejí výhradně z darů diváků, nikoli z reklam nebo koncesionářských poplatků.

Naším cílem je nabízet divákům co nejlepší program v co nejvyšší kvalitě, a to všemi dostupnými prostředky. Celorepublikově se nyní přechází na vysílání ve formátu DVB-T2, který umožní sledovat televizi Noe všem obyvatelům ČR, nově i v oblastech, kde to dosud nebylo možné. Pro televizi Noe to však znamená podstatné zvýšení měsíčních finančních nákladů...

 
Celý příspěvek

Celostátní Misijní kongres v Kroměříži

/ Rubrika: Aktuality

V sobotu 5. října 2019 se v Kroměříži koná 7. Celostátní Misijní kongres „Velká síla malých skutků…“. Doprava je možná individuálně, nebo autobusem vypraveným arcidiecézí (kontakt: Sr. Angelika Pintířová, tel: 737 196 238). Další informace jsou na plakátku.

 
Celý příspěvek

Mše sv. pro seniory

/ Rubrika: Aktuality

Římskokatolická farnost Vlašim ve spolupráci s Charitou Vlašim pořádá mši sv. pro seniory v úterý 1. října v 10:00 ve farním kostele sv. Jiljí, s následným přátelským setkáním a pohoštěním ve farní besídce.

Pozvěte v hojném počtu své příbuzné a známé seniory!

Na setkání se těší Římskokatolická farnost Vlašim a Charita Vlašim

 
Celý příspěvek

Pozvánka na benefiční koncert Arcidiecézní charity Praha

/ Rubrika: Aktuality

Arcidiecézní charita Praha srdečně zve na 28. benefiční koncert Arcidiecézní charity Praha ke 100. výročí Charity v pražské arcidiecézi. 100 % výtěžku bude věnováno České nemocnici sv. Karla Lwangy v Ugandě. Koncert se koná pod záštitou a za účasti pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duky 31. 10. 2019 od 19 h v Obecním domě v Praze.

Moderuje Zbygniew Czendlik a Vladimír Kořen, vystoupí Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK a Pražský filharmonický sbor a jako host Lucie Bílá s klavírním doprovodem Petra Maláska.

Další informace, rezervace vstupenek a plakát ke koncertu

 
Celý příspěvek

Rozpis úklidu kostela, fary a besídky

/ Rubrika: Aktuality
 
Celý příspěvek

Zápis z dubnové schůze pastorační rady farnosti

/ Rubrika: Aktuality

... je na stránce se zápisy.

 
Celý příspěvek

Duchovní aktivity v Domašíně

/ Rubrika: Aktuality
Celý příspěvek

Petice za podporu manželství

/ Rubrika: Aktuality

Milí přátelé,

asi jste již registrovali, že skupina poslanců včele s Markem Výborným (KDU-ČSL) podala návrh na změnu ústavy ohledně manželství, aby jako svazek muže a ženy bylo pod ochranou našich zákonů.

Je to i reakce na jiný poslanecký návrh, který naopak žádá tzv. manželství pro všechny (tedy umožnění manželství osobám stejného pohlaví) a který už je také načten k projednávání ve Sněmovně. Předkladatelé tzv. manželství pro všechny legitimnost svých požadavků opírají o petici, pod kterou shromáždili cca 70 tisíc podpisů, což není bohužel málo a jejich šance na úspěch je poměrně velká...

 
Celý příspěvek

Prosba o spolupráci od pastorační rady farnosti

/ Rubrika: Aktuality

Vážení přátelé,

s vděčností a pokorou za všechny aktivity, které v naší farnosti probíhají, si Vás nově ustanovená pastorační rada vlašimské farnosti dovoluje oslovit s prosbou o spolupráci. Rádi bychom v kontextu § 2 stanov pro pastorační radu rozvíjeli zejména  duchovní růst nás všech a tím i celé farnosti, nejlépe s dopadem i za její hranice. Rádi bychom tedy vždy v mezičase před dalším liturgickým obdobím udělali jakýsi průzkum, sběr nápadů, které bychom následně na pastorační radě probrali. Slibujeme si od toho, že z našich návrhů vzejde konkrétní aktivita, program nebo ideálně dlouhodobější plán...

 
Celý příspěvek

Modlitba za P. Michala Kimáka

/ Rubrika: Aktuality

Zdravotní stav P. Michala je velmi vážný. Jeho organismus se podařilo stabilizovat, všechny základní životní funkce běží, kromě jediné, a tou je činnost mozku...

 
Celý příspěvek