Aktuální ohlášky

OHLÁŠKY 39

26_neděle_A_27_09_2020

- Pan vikář jako i pan kaplan upřímně děkují za všechny vaše projevy duchovní a praktické blízkosti v čase jejich nemoci. Intenzivně myslí na celou farnost v modlitbě a také o ni i nadále prosí.

- Z důvodu nemoci pana vikáře a pana kaplana byl ve farnosti Vlašim nastaven krizový režim liturgického slavení. Sledujte, proto prosíme vývěsky a webové stránky farnosti.

- Rozpis mší svatých a bohoslužeb Slova na nadcházející týden:

Den

9.30, B. Slova

Kondrac

Jáhen R. Farion

- Ke svaté zpovědi můžete přistupovat 20 minut před začátkem mše sv.

Kněží budou zpovídat v BESÍDCE.

- Ve čtvrtek 1. října bude mše svatá od 17.00 ve Vracovicích. Zpovídat se bude od 16.30.

- V pátek bude mše svatá od 15:30 v Kondraci. Zpovídat se bude od 15.00.

- Na první pátek po večerní mši sv. ve Vlašimi nebude adorace a nebude se zpovídat. Využijte prosíme možnosti svátosti smíření v průběhu týdne.

- Nedělní mše svatá 4. října od 11 hodin ve Vracovicích nebude.

- Až do odvolání se z důvodu nemoci pana vikáře a pana kaplana ruší výuka náboženství všech skupin pod jejich vedením.

- V úterý 29.9. se ruší zkouška pěveckého sboru od 20 hodin.

- Ve středu 30.9. se ruší setkání Farní ekonomické a pastorační rady.

- V pátek od 9.30 se bude konat v besídce setkání maminek s malými dětmi.

- Od neděle 20.9. jsou zrušeny pastorační návštěvy kněží, jáhnů a asistentů v domově důchodců. Prosíme celou farnost o modlitbu za staré a nemocné obyvatele domova.

- Šipkovaná pro děti farnosti se uskuteční v sobotu 3. října a nese název: „Putování se sv. Alžbětou a Pannou Marií“. Je určena pro školáky a předškoláky od 5- ti let. Sraz je v 10:00 u vlašimské fary, návrat okolo 16:00 tamtéž. Více informací bude na farním webu, na plakátku na nástěnce nebo u Bětky Vorlové.

- V sobotu 3. října 2020 se na Tetíně koná Misijní setkání dětí, tématem je sv. Ludmila. Zájemci o společnou cestu autobusem, hlaste se u Mirky Ptáčkové.

- V sobotu 3. října se uskuteční od 12 hodin ve farním kostele sv. Jiljí svatba Jaroslava Sedláčka a Petry Sukové.

- Schola pod vedením Mirky Ptáčkové i nadále přijme nové posily do řad zpěváků i hudebníků. Zkoušky probíhají každé úterý od 17:00 do 17:45 v besídce.

Přípravy na svátosti (začátek setkávání se upřesní):

- Dospělí zájemci o křest, hlaste se u pana vikáře. (3. středa v 19:00 fara)

- Zájemci o biřmování, hlaste se u pana kaplana. (2. a 4. středa fara)

- Rodiče, přihlašujte své děti k 1. sv. přijímání u pana vikáře. (úterý 15:45 fara)

- Liturgické slavnosti a památky: pondělí 28.9. slavnost sv. Václava; úterý 29.9. svátek sv. archandělů Michaela, Gabriela a Rafaela; středa 30.9. památka sv. Jeronýma; čtvrtek 1.10. památka sv. Terezie od Dítěte Ježíše; pátek 2.10. památka sv. andělů strážných; neděle 4.10. je 27.neděle v mezidobí.

- Sbírka z minulé neděle byla 8550 Kč.