Aktuální ohlášky

Ohlášky 13

5_neděle_postní_A_29_03_2020

Provoz v kostelích Farnosti Vlašim během nouzového opatření:

- Věřící mají dispenz od fyzické účasti na nedělní mši sv.

- Pokud je to možné, mají věřící sledovat mše sv. prostřednictvím televizních a internetových přenosů a praktikovat duchovní Sv. přijímání.

(TV Noe, mseonline.cz)

- Církev umožnila získání odpustků v urgentních případech epidemie.

Ti nejvíc ohrožení mohou získat plnomocné odpustky už po modlitbě Vyznání víry, Otče náš a Zdrávasu ve spojení s touhou po splnění obvyklých podmínek získání odpustků hned, jak to jen bude možné. Toto se týká osob nemocných virem Covid-19, tj. koronavirem a dále pak osob, kterým lékař nařídil karanténu, zdravotnických pracovníků a rodinných příslušníků, kteří riskují svoje životy péčí o nemocné.

- Naši kněží budou přítomni v kostelích dle pravidelného rozpisu bohoslužeb.

- Půl hodiny před časem pravidelných bohoslužeb budou k dispozici jako zpovědníci. Před zpovědnicemi nevytvářejte fronty, dodržujte bezpečný odstup mezi sebou.

- V čase začátku pravidelných bohoslužeb podají věřícím Sv. přijímání

a následně odslouží kněží privátní mši sv. s příslušnou zadanou intencí.

- Přicházejte do kostela k soukromé modlitbě s respektem k platným podmínkám nouzového opatření.

- Pan farář je Vám k dispozici na svém telefonu 602 10 47 47.

Toto telefonní číslo můžete použít i ke kontaktu na sociální síti WhatsApp.

**********

- Letošní Missa chrismatis je přesunuta na 28. května v 9:30 v katedrále.

- Křty katechumenů se uskuteční o svatodušní vigilii v sobotu 30. května večer.

- Sbírka minulé neděle činila 0,- Kč.