Aktuální ohlášky

OHLÁŠKY 17

4_neděle_velikonoční_B_25_04_2021

(neděle Dobrého Pastýře)

- Tuto neděli v 15:00 bude ve farním kostele pokřtěna Lilien Třísková.

- !!!V úterý v 16:00 se uskuteční Příprava na I. sv. přijímání v kostele!!!

- Ve čtvrtek bude v 17:00 mše sv. a zpovídání Vracovicích.

Nedělní mše sv. ve Vracovicích nebude. Intence bude odsloužena privátně.

- Na čtvrtou neděli v měsíci je možné opět přispět na farní maraton.

- V pátek náhle zemřel ve Waršawě, krátce po svém misionářském působení na Filipínách P. Wladyslaw Ciaglo MIC, bývalý farář na Hrádku a kněz našeho vikariátu Vlašim. Vzpomeňte na něho v modlitbě. R. I. P.!

- V jednom z nejstarších klášterů na Apeninském poloostrově, v cisterciáckém opatství Casamari se minulou sobotu uskutečnila beatifikace šesti místních mnichů z 18. století včetně jednoho Čecha – P. Dominika Zavřela původem  z Chodova, jenž je dnes součástí Prahy 11.

- Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. dubna 2021 se výslovně o bohoslužbách nezmiňuje. Analogicky se bohoslužeb však může týkat č. 17 tohoto mimořádného opatření, což znamená za podmínek, že každý účastník bude mít ochranný prostředek dýchacích cest (tj. respirátor nebo nanoroušku), budou dodrženy ve vnitřních prostorech rozestupy 2 metry - s výjimkou členů domácnosti - a účastníci si před vstupem do vnitřního prostoru dezinfikují ruce, nebyla stanovena žádná další omezení. Bylo by vhodné se také ještě v následující týdnech zdržet používání svěcené vody a podávání rukou při pozdravení pokoje.

- Dnešní slovo pana kardinála Duky k neděli Dobrého pastýře je vystaveno na našem farním webu.

-Dopis pana kardinála Duky presidentu republiky si můžete přečíst na webu cirkev.cz

- Sbírka minulé neděle činila 9 161,- Kč.