Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zpráva o akci Pohlednice pro misie

Minulý týden (9.12.2018) byly připraveny 43 pohlednice, které "zmizely" během 10 minut. Štědří farníci věnovali na Papežské misijní dílo dětí 2536,- Kč. Velký zájem si žádal "druhé kolo". Do kreslení se ochotně zapojily děti různých věkových kategorií z celé farnosti včetně Domašína, během týdne vytvořily kolem 80 pohlednic. Další neděli (16.12.2018) jsme z pokladniček vysypali 5670,- Kč. Obdivuhodné. Celkem odesíláme 9500,- Kč, neboť v průběhu týdne jsme ještě dostali od několika dalších dobrodinců téměř osm set korun. Do akce jsme se zapojili vlastně na zkoušku. V náboženství jsme si vyprávěli o misiích a také iniciativě "DĚTI POMÁHAJÍ DĚTEM". Štědrý přístup farníků k aktivitě dětí je důkazem, že i malé děti dokáží dělat velké věci. Dá se předpokládat, že v postní době připravíme Pohlednice pro misie s velikonoční tematikou.

Děkujeme všem, kteří dílo dětí podpořili morálně, finančně, děkujeme dětem, které obětovaly kus svého času k tvorbě krás.

Jitka Matějovská a Miroslava Ptáčková