Provoz farnosti Vlašim během nouzového stavu od čtvrtka 22. října 2020

• Půl hodiny před časem pravidelných bohoslužeb se bude zpovídat v besídce. Kostel bude otevřený k tiché soukromé modlitbě.
  • Společná modlitba sv. růžence půl hodiny přede mší sv. nebude. Otcové biskupové ji však vřele doporučují jako součást soukromé modlitby ve 20:00.
  • Platí zvýšená hygienická opatření. Při vstupu do kostela si prosíme vydezinfikujte ruce, dodržujte povinné odstupy 2 m, mějte roušky.

PODÁVÁNÍ SVATÉHO PŘIJÍMÁNÍ

V čase začátku pravidelných bohoslužeb kněží podají věřícím svaté příjímání.

To bude probíhat následovně:

• Krátké uvedení bohoslužby, zpytování svědomí, modlitba Otčenáš, Hle Beránku Boží.
  • Věřící budou ke svatému příjímání přistupovat v odstupech a příjímání bude podáváno výlučně na ruku.
  • Po požehnání budou následovat litanie v čase pandemie a nakažlivých onemocnění nebo desátek sv. růžence.

MŠE SVATÁ

• Mši sv. s příslušným úmyslem na daný den odslouží kněží bez účasti lidu.

ADORACE

• Soukromá adorace před Nejsvětější svátostí a příležitost ke svátosti smíření bude vždy v pátek hned po úvodním podávání svatého přijímání, tedy časově od 17:15 – 19:00.
  • Zpovídá se v besídce.
  • Prosíme, aby osoba odcházející z kostela jako poslední, oznámila zpovídajícímu knězi v besídce, že kostel zůstává nehlídán.
  • Mše svatá na příslušný úmysl bude odsloužena v daný den soukromě.

Milí věřící, upřímně věříme, že s Boží pomocí, naší modlitbou a se vzájemnou solidaritou překleneme i tuto vážnou životní zkoušku.

Se srdečným pozdravem a v modlitbě vaši kněží

P. Jaroslav a P. Miroslav

Ve Vlašimi dne 22.10.2020