Jdi na obsah Jdi na menu
 

Proběhlo misijní štrúdlování

Několik dní po Velikonocích se naše farnost připojila k 1. ročníku celostátní akce „Misijní štrúdlování – záchrana dětí trpících hladem“. Hlavním koordinátorem počinu byla Papežská misijní díla, která mimo jiné podporují vzdělání a přispívají ke kvalitnějšímu životu dětí v Bangladéši, Guyaně, Indii, Malawi, Papue Nové Guineji, Surinamu,Ugandě, na Srí Lance a v dalších zemích světa (více viz na www.misijnidila.cz).

Misijní štrúdlování ve Vlašimi proběhlo v neděli 15. dubna 2012 po ranní mši svaté před kostelem sv. Jiljí. Den předem jsme přijímali napečené štrúdly všeho druhu, sladké i slané, ve farní besídce. Z pětadvaceti štrúdlových noh jsme k nedělnímu rozdávání připravili přes šedesát balíčků. Při nabízení v neděli byli lidé k misijní myšlence velmi štědří. Během 30 minut, kdy byly štrúdly k dispozici, se vybralo 5390 Kč, které jsem odeslala na konto PMD (č.ú. 72540444/2700, v.s. 41).

Děkujeme všem, kteří se do misijního štrúdlování jakýmkoli způsobem zapojili.

Další pravidelnou akcí na podporu Papežských misijních děl bude „misijní koláč“ organizovaný na Misijní neděli 21. 10. 2012 a v adventním čase pak misijní jarmark.

Za manželské společenství Římskokatolické farnosti Vlašim
Miroslava Ptáčková

 

Náhledy fotografií ze složky Misijní štrúdlování