Jdi na obsah Jdi na menu
 

Proběhl úklid kostela

V sobotu 23. 6. 2012 se uskutečnila brigáda na úklid kostela po malování. Sešlo se kolem 25 pomocníků. Kromě žen, které, jak všichni víme, Bůh obdařil zvláštními schopnostmi pro uklízení, přišli i silní muži. Odnášeli větší věci, věšeli obrazy, zapojovali svítidla. Hlavním oltářem se pro tento den stala podlaha, a tak nás většina zaklekla na dlažbu a s pokorně sklopenými hlavami jsme drbali cákance od barvy. Nebojte, nebylo to až tak vážné, byla i legrace. Zajímavý úkol nám nachystali muži, když měli věšet obrazy křížové cesty. Z obrazů totiž byly odstraněny štítky s čísly, a tak chvíli trvalo, než jsme vůbec vymysleli, jak jdou zastavení za sebou a jaký obraz by tomu mohl odpovídat. Všem pomocníkům a celé úklidové četě moc děkujeme za pomoc.

Jana Dufalová

 

Náhledy fotografií ze složky Úklid kostela po malování