Jdi na obsah Jdi na menu
 

Ohlédnutí za Misijní poutí dětí v Benešově

V sobotu 11. října 2014 se v Benešově konala Misijní pouť dětí, kterou pořádalo Papežské misijní dílo dětí pražské arcidiecéze, Katechetické středisko a farnost Benešov. Z Vlašimi se zúčastnilo šest dětí v doprovodu tří dospělých. Všechny nás to setkání obohatilo, vraceli jsme se příjemně unavení, ale spokojení.

Celé setkání začalo v deset hodin mší svatou v kostele sv. Mikuláše na Karlově. Kromě nás se jí zúčastnili malí misionáři z Horoměřic, Nymburka a Benešova. Mši svatou sloužil P. Piotr Adamczyk, koncelebroval P. Jaroslav Krajl. Jako vzory hodné následování nám byli představeni sv. Jan XXIII. a bl. Karel I. Habsburský, synovec Františka Ferdinanda d´Este. K těmto světcům se pak vázal i odpolední program. Děti, rozdělené do tří skupinek, se blíže seznámily s jejich životopisy a při pěší pouti do kaple na Konopišti plnily zadané úkoly. Zjišťovaly od kolemjdoucích lidí, co by udělali, aby byl svět lepší, v oboře při hrách se učily spolupráci, solidaritě, lásce k bližnímu. Výstupem těchto aktivit pak byly koláže, které děti použily při závěrečné modlitbě v zámecké kapli.

Setkání se nám líbilo a těšíme se na další v příštím roce.

M. Ptáčková

 

Náhledy fotografií ze složky Misijní pouť dětí