Jdi na obsah Jdi na menu
 

Misijní koláč 2023

Slavíme Misijní neděli, den, kdy celá církev myslí na nejchudší a nejpotřebnější z celého světa. Dekorace před oltářem znázorňuje pomocí barev všech pět kontinentů - červená je barva Ameriky, zelená představuje Afriku, bílá je barvou Evropy, žlutá zastupuje Asii a modrá je tradičně barvou Austrálie a Oceánie. Svíčky v barvách světadílů připomínají naši modlitbu za lidi všech zemí celého světa. Modlitba nese celou planetu, míří vzhůru k Ježíši, který je při mši svaté zpřítomněn na oltáři. Připojme se dnes k podpoře misií modlitbou i finančními dary. Darujme dnes svá srdce pro misie.

Srdečně vás zveme k účasti na akci k podpoře Papežských misijních děl, konkrétně pomoci hladovějícím dětem a sirotkům v misijních oblastech světa MISIJNÍ KOLÁČ®.

Upečte koláč, buchtu, či cokoli sladkého, co lze snadno porcovat, a přineste v sobotu 4. listopadu mezi 14. a 16. hod.  
do besídky u kostela sv. Jiljí.
 
Z dobrot vám nabídneme v neděli 5. 11. 2023 od 10:30 do 11 hodin před kostelem sv. Jiljí za dobrovolný příspěvek.  

Celý výtěžek poputuje na konto Papežských misijních děl, která peníze použijí na pomoc hladovějícím dětem.
 
Římskokatolická farnost Vlašim

Plakátek k akci