Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kající den farnosti Vlašim

V pátek 24. února 2023, den, kdy před rokem Rusko napadlo Ukrajinu, se chceme společně obrátit k Hospodinu s prosbou o zastavení této nesmyslné a kruté války. Duchovní program začíná od 16:30 společnou křížovou cestou, po které bude následovat kající mše sv. od 17 hodin. Od 18:00 – 21:00 bude příležitost k přijetí svátosti smíření. Duchovní program bude doprovázen zpěvy našich schol a varhanním doprovodem a v průběhu večera zazní rozjímavé texty. O půlnoci bude uděleno Eucharistické požehnání. 


Během celého večera můžete přispívat (třeba svým desátkem) na domov s pečovatelskou službou v ukrajinské vesnici Danylče, Rohatynský okres, Ivano – Frankivská oblast (Z Ukr.), který poskytuje zázemí i seniorům z východní Ukrajiny, kteří utíkají před válkou. Přispívat můžete také převodem na účet farnosti: 194637228/0300 s variabilním symbolem VS: 240223. Prostředky pak budou převedeny na účet ukrajinského domova pro seniory. Prosíme rezervujte si tento termín a přijďte. Vstupme do postního období společně, a to s vytrvalou modlitbou, upřímným postem a konkrétní almužnou. 

Plakátek k akci
 

 

Náhledy fotografií ze složky Adorační večer