Aktuální ohlášky

Ohlášky 20

5_neděle_velikonoční_C_19_05_2019

- Tuto neděli 19. května bude 1. sv. přijímání našich dětí. Mše sv. ve farním kostele bude pouze jedna v 10:00. Při mši sv. bude fotografovat profesionální fotografka z projektu: www.clovekavira.cz Nefotografujte, budou k dispozici profesionální fotografie v HD kvalitě.

Po mši sv. bude oběd s prvokomunikanty i jejich rodiči a hosty v besídce.

Zároveň se uskuteční Farní den s grilováním na farní zahradě! V Domašíně i ve Velíši mše sv. zůstávají v platnosti. Nedělní mše sv. v Kondraci je přeložena na sobotu 18. 5. v 18:00.

- V úterý se uskuteční vikariátní konference našeho vlašimského vikariátu. Na vikariátní mši sv. jste zváni v 9:00 tentokráte do Ježova, který patří do Farnosti Keblov.

- Ve středu by se byla dožila svých 80. narozenin naše nedávno zesnulá farnice paní Anna Klenotová. Vzpomeňte na ni s vděčností v modlitbě!

- Ve středu bude na faře v 19:00 příprava biřmovanců.

- Tento pátek se uskuteční maminec pro maminky s malými dětmi v čase 9:30 - 11:00 v besídce.

Srdečně zveme všechny maminky s dětmi!

- Letošní Noc kostelů se uskuteční tento pátek 24. května od 18:00 ve farním kostele. V hlavním programu vystoupí farní soubor Vlašák. Na programu je i výklad liturgického prostoru a liturgie pana vikáře. Přijďte v hojném počtu a pozvěte své přátele a známé.

Mše sv. v tento bude ve farním kostele v 8:00.

Z důvodu Noci kostelů tento pátek nebude společenstvi pro mladé. Další se uskuteční až 7.6.

- Noc kostelů se letos uskuteční i v Domašíně od 18:00 s vystoupením dětské scholy a s výkladem liturgického prostoru i ukázkou parament.

- V sobotu bude v 11:00 ve farním kostele pokřtěn Jan Křtitel Skrbek.

- Koncert souboru pana faráře Musica da chiesa se uskuteční ve čtvrtek 30. května v 19:00

v koncertním sále vlašimského zámku.

- Středisko Nazaret 31. 5.-2. 6. pro děti 12-18 let pořádá víkendovku. Info Jan Farion.

- Slavnost Těla a Krve Páně se letos ve Vlašimi uskuteční s průvodem ke čtyřem oltářům

a s hudbou ve čtvrtek 20. června v 18:00.

- Letošní biřmování se uskuteční v neděli 23. června. Biřmovat přijede pan biskup Karel Herbst.

Mše sv. ve farním kostele bude pouze jedna v 10:00. Po mši sv. bude oběd s biřmovanci i jejich hosty v besídce. Zároveň se uskuteční Farní den na farní zahradě!

- Výsledky letošní Postní almužny nám zaslala ředitelka charity Daniela Laloučková. Ve Farnosti Vlašim se vybralo 8 444,- Kč. Celkem v našem vikariátu 17 186,- Kč. Zaplať Pán Bůh všem!

- Historická zeď mezi farním kostelem a besídkou má vážné statické poruchy. Byla ohrazena zábory a označena nápisy se zákazem vstupu do blízkosti této zdi, které hrozí zřízení. Nepohybujte se v blízkosti zdi, nedovolte dětem pohyb v blízkosti zdi, jejíž stav je havarijní!

- Víkendovka pro nejmladší se bude konat od 7. do 9. června v besídce, její cena je 250 korun. Kontakt: Nicol Jirásková 732 257 130 nicoljiraskova@seznam.cz.

- Sbírka minulé neděle činila 10 731,- a předminulé neděle 8 859,- Kč.