Program hlavních oslav 500 let farního kostela sv. Jiljí

O víkendu 1.-3. září 2023 zveme všechny lidi dobré vůle na oslavy úctyhodného jubilea 500 let posvěcení vlašimského chrámu sv. Jiljí. V prostorách farního kostela a jeho okolí proběhne celá řada duchovních, kulturních i oddechových akcí.

Budete mít možnost blíže se seznámit s budovou kostela, prožít chvíle ztišení a modlitby. Přijedou významné osobnosti jako pražský arcibiskup Mons. Jan Graubner, světící pražský biskup Mons. Václav Malý a dále kněží, kteří ve Vlašimi působili jako faráři či kaplani v minulých letech.

Celá rodina se může pobavit na divadle Víti Marčíka nebo při koncertech Pavla Helana a kapely Good Work na pódiu vedle farního kostela. Zajištěno bude i občerstvení.

Vyberte si, přijďte a slavte s námi!

Program:

Pátek 1. 9. 2023

• 17:00 Mše svatá
  • 18:00 Adorace a večer chval s hudebním doprovodem
  • Doprovodný program pro děti

Sobota 2. 9. 2023

• 11:00 Děkovná mše svatá – hlavní celebrant Mons. Václav Malý, světící biskup pražský, bývalí vlašimští faráři a kaplani
  • 12:00 Společný oběd
  • 14:30 Divadlo Víti Marčíka
  • 16:30 Koncert Pavla Helana
  • 19:30 Koncert skupiny Good Work

Neděle 3. 9. 2023