Jdi na obsah Jdi na menu
 

Petice za podporu manželství

Milí přátelé,

asi jste již registrovali, že skupina poslanců včele s Markem Výborným (KDU-ČSL) podala návrh na změnu ústavy ohledně manželství, aby jako svazek muže a ženy bylo pod ochranou našich zákonů.

Je to i reakce na jiný poslanecký návrh, který naopak žádá tzv. manželství pro všechny (tedy umožnění manželství osobám stejného pohlaví) a který už je také načten k projednávání ve Sněmovně. Předkladatelé tzv. manželství pro všechny legitimnost svých požadavků opírají o petici, pod kterou shromáždili cca 70 tisíc podpisů, což není bohužel málo a jejich šance na úspěch je poměrně velká.

Rozhodli jsme se tedy na podporu manželství muže a ženy zorganizovat také petici a tím podpořit návrh poslanců na ústavní změnu, abychom ochránili podstatu manželství a rodiny.

Aby tato petice měla úspěch a byla brána vážně potřebujeme nutně Vaši pomoc. Chceme získat minimálně tolik podpisů jako má petice za tzv. manželství pro všechny a raději mnohem více.

V této databázi máme cca 4 tisíce mailových adres, pokud tedy každý z Vás nasbírá 10 podpisů od svého okolí, budeme mít z poloviny splněno. Prosím, udělejte to a snažte se i víc. Nakonec jde o všechny naše děti a naše budoucí generace, v jakém budou žít světě.

Text petice a petiční arch najdete v příloze, je na něm i adresa ke zpětnému zasílání petice. Brzy k petici zprovozníme webové stránky www.podporamanzelstvi.cz, kde bude mapa, do které můžete zapsat adresu místa, kde budou umístěny petiční archy. Může to být rodinné centrum, vaše rodinná firma, jakékoli křesťanské společenství: klášter, kostel, sbor nebo jakékoli místo, kde se shromažďují lidé: poutní místo, kavárna, divadlo nebo i jakákoli soukromá adresa. Prosíme, využijte i tuto možnost a vytvářejte takto petiční místa! A buď je přidejte do mapy sami nebo, když nám napište, uděláme to za vás! Prozatím budou archy ke stažení na našich stránkách http://www.alipro.cz/novinky/

Petice bude probíhat výhradně papírovou formou, protože jenom tak z hlediska zákona můžeme žádat, aby o požadavku petice jednali ve Sněmovně.

Milí přátelé,

je to po DNU PRO RODINU další velká akce, do které se se svými omezenými silami pouštíme. Víme, že to lidskými silami nelze zvládnout – trochu nám to připadá jak souboj Davida s Goliášem – náš spolek nemá žádné placené zaměstnance, tvoří ho jen skupina dobrovolníků (můžete ji rozšířit i Vy). Prosíme Vás tedy o silnou modlitební podporu a dle vašeho uvážení i tu materiální, bez které to bohužel taky nejde!

Přispět nám můžete na číslo účtu: 2600107732/2010

Se srdečnými pozdravy

Jana Jochová, Aliance pro rodinu

Petiční arch